avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 888 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie de urmas refugiat,Buna ziua, Mama mea nascuta ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie de urmas refugiat,Buna ziua, Mama mea nascuta in 1934 in Soporu de Campie ,jud ...

Buna ziua,
Mama mea nascuta in 1934 in Soporu de Campie ,jud Cluj ,decedata in 2012, a fost refugiata in 1940.Nu a avut oficial statutul de refugiatsi nici pensie de refugiat
Eu fiul ei pot beneficia de pensie de refugiat?in ce conditii si cum pot obtine Certificatul de refugiat al mamei?
Va multumesc anticipat.
Cu respect .Neamt C

Alte discuții în legătură

Parintii mamei mele (nascuta in romania 1946) au fost refugiati ... Do_Elisabeta Do_Elisabeta Parintii mamei mele (nascuta in Romania 1946) au fost refugiati din Cadrilater in 1940. Bunica a fost de nationalitate bulgara si bunicul roman. S_au refugiati ... (vezi toată discuția)
Legalizare adeverinta refugiat cadrilater buna ziua, bunicul ... Cornelvideo Cornelvideo Legalizare adeverinta refugiat Cadrilater Buna ziua, Bunicul a fost refugiat din Cadrliater in septembrie 1940 impreuna cu sotia si cinci copii dintre ... (vezi toată discuția)
Pensie refugiat! buna ziua, tatăl meu împreună cu bunica mea s au refugiat ... Cora persefona Cora persefona Buna ziua, tatăl meu împreună cu bunica mea,s au refugiat din Cernăuți,Ucraina, în anul 1940. Tatăl meu avea atunci 8 ani.nu s au înregistrat cind au ... (vezi toată discuția)