avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1077 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Valabilitate documente pe stare de alerta Stiu ca pe ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Valabilitate documente pe stare de alerta Stiu ca pe perioada starii de alerta, conform Legii ...

Buna seara, Stiu ca pe perioada starii de alerta, conform Legii 55/2020, valabilitatea documentelor eliberate de institutii si autoritati publice se prelungeste . Este valabil si pentru viza de flotant?
Va intreb asta pentru ca de la Evidenta persoanelor mi s-a spus ca pentru viza de flotant nu se aplica , ca au niste norme interne venite cred de la Minister, si viza de flotant expira pe perioada starii de alerta si trebuie reînnoit. Oare aceste norme interne nu sunt opozabile legii ?Intreb acest lucru deoarece mi s-a comunicat de o alta institutie a statului anularea unui abonament de parcare pe motiv ca am flotantul expirat.

Alte discuții în legătură

Expirare flotant -pe perioada starii de alerta, conform legii ... adina rus adina rus Expirare flotant -pe perioada starii de alerta, conform Legii 55/2020, valabilitatea documentelor eliberate de institutii si autoritati publice se prelungeste ... (vezi toată discuția)
Expirare flotant -pe perioada starii de alerta, conform legii ... adina rus adina rus Expirare flotant -pe perioada starii de alerta, conform Legii 55/2020, valabilitatea documentelor eliberate de institutii si autoritati publice se prelungeste ... (vezi toată discuția)
Viza de flotant expirata! dumitruRO dumitruRO Buna seara! Am viza de flotant expirata din luna august 2021. In 15 martie 2022 am primit sanctiune contraventionala pentru ca nu mi-am actualizat datele ... (vezi toată discuția)