avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 429 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Bună seara. Figurez în biroul de credite pentru o ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Bună seara. Figurez în biroul de credite pentru o datorie către ...

Bună seara.
Figurez în biroul de credite pentru o datorie către un ifn online.
E drept ca a fost făcut în 2018 ,am fost de acord cu prelucrarea datelor, am trimis copie după CI,etc. Împrumutul a fost făcut pe o adresa de mail comuna cu soțul (actualmente fost sot) . Eu știam ca a plătit împrumutul, deoarece nu primeam nimic pe e-mail, iar la adresa nimic. Posibil ca fostul soț sa fi șters e-mailurile și sa fi distrus instiintarile. Cert e ca eu am aflat în 2021 de aceasta restanta de 1300 lei,pe care am și achitat-o
La scurt timp după achitare am divorțat, am luat legătura cu respectivul ifn în speranța că se vor putea șterge datele trimise de dânșii către BC dar sunt foarte aroganți, și nu o spun doar din prisma faptul ca nu mi-a fost solicitarea soluționată intr-un mod favorabil mie
Studiind acum contractul de credit,singurul pe care îl am de la dânșii, am observat ca prenumele mi-a fost scris greșit peste tot. E vorba de Rebeca în loc de Rebecca, deși,repet,am trimis poza cu CI
Ma poate ajuta acest lucru în vederea obținerii unei ștergerii din BC?
Menționez faptul ca în urma divorțului am rămas cu un minor în custodie și as dori sa solicit un împrumut în vederea achiziționării unui imobil
Va mulțumesc anticipat

Alte discuții în legătură

Executare silita societate recuperari creante stela80 stela80 Buna seara! Sper sa gasesc un raspuns aici.. Asa, in 2007 si 2008 am contractat 2 credite la BX, asa in 2007 unu pe nevoi personale fara garantii de nici un ... (vezi toată discuția)
Iesire codebitor credit aurel05 aurel05 Va rag frumos sa imi dati cateva sfaturi. Am fost casatorita 8 ani timp in care sotul a facut un credit la care sunt codebitor, credit care nu a mai fost ... (vezi toată discuția)
Buna seara! Valentinag Valentinag In septembrie 2018 am incheiat un contract cu Ferratum IFN, care, ulterior, a fost declarat scadent anticipat in ianuarie 2019 cu suma de 3518 lei si mandatat ... (vezi toată discuția)