Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... ONG care vrea sa depuna ea cererile contribuabililor ...
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

ONG care vrea sa depuna ea cererile contribuabililor care doneaza cei 3,5%?

Referitor la declaratia 230 pentru 2021, am inteles din lege ca, incepand cu acest an, ONG-urile pot depune declaratia 230 pe baza unei "situatii centralizatoare a datelor cuprinse in declaratia 230".

Mai exact, cum procedeaza ONG in cazul in care vrea sa depuna ea cererile contribuabililor care doneaza cei 3,5%? Puteti sa-mi trimiteti un model de situatie centralizatorie a declaratiei 230 pe care trebuie sa o completeze ONG? In declaratia 230 depusa de contribuabil la sediul ONG in casuta "Date de identificare a imputernicitulu" se scrie ceva? Imputernicitul este reprezentantul ONG?
george-neagu, moderator