avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 591 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Buna ziua, intrebarea este ce ar mai putea face o ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Buna ziua, intrebarea este ce ar mai putea face o firma care ...

Buna ziua, intrebarea este ce ar mai putea face o firma care este lichidata voluntar la sfarsitul anului 2021 ,la aceasta data are codul fiscal anulat si nu s-a depus bilantul de lichidare?
Balanta a ramas cu profit in contul 121, sume nerepartizate la dividende din contul 1171 si sold in contul 542.
Va multumesc pentru ajutor.

Alte discuții în legătură

Dividende claudiaP claudiaP Buna ziua, Care este suma care s epoate repartiz aca dividende la un SRL? Soldul contului 121 este SFC=52.126,19 lei, iar soldul contului este ... (vezi toată discuția)
Bilant lichidare voluntara Maria D.Anca Maria D.Anca Buna seara, Doresc sa incep procedura de dizolvare voluntara si ulterior lichidarea unei societati(momentan are activitatea suspendata) si am rugamintea daca ... (vezi toată discuția)
Dividende BICOS BICOS Pot repartiza acum, la iulie 2012, pe dividende ,o suma din rezerve?profitul anului 2011 l-am repartizat pe rezerve.Va rog , daca se poate sa-mi spuneti care ... (vezi toată discuția)