Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Ipoteca prima casa
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Ipoteca prima casa

Buna seara! Am o nelamurire. Sunt in prezent proprietarul unei case, dar casa este ipotecata unei alte persoane fizice. Avand in vedere acest aspect, se poate aplica pentru credit prima casa ca sa pot scoate imobilul de sub ipoteca si practic sa devin proprietar fara ipoteca? Multumesc pentru ajutor anticipat
de ce ee ipotecata casa? Nu puteti aplica pentru credit prima casa fiindca detineti deja o casa in proprietate. puteti aplica pentru un credit cu care sa va stingeti datoria pentru care aveti ipoteca pe casa si asa ramaneti proprietar fara ipoteca. asta daca am inteles bine ce-ati vrut sa spuneti ....