Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Ca si angajat, am nevoie de dispozitie de plata cand ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Ca si angajat, am nevoie de dispozitie de plata cand scot banii ...

Ca si angajat, am nevoie de dispozitie de plata cand scot banii din casa de marcat pentru ai depune la banca sau nu?
Da
Am inteles si multumesc. Totusi, care-i logica? Plata" inseamna ca banîi isi schimba proprietarul. Aici banii raman in interiorul firmei atat ca trec din buzunarul a in buzunarul b.
Stelee, utilizator
Pleaca din buzunarul a insotiti de dispozitia de plata.
orice transfer patrimonial din caserie in banca se face in baza unui document justificativ .
Daca iti vine un control in perioada cat sunteti plecat la banca ?
Cum justificati lipsa din caserie ?
Aveti cumva un link spre vreo reglementare unde se specifica mai clar? Am cautat si n-am gasit mare lucru.