avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 400 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Ca si angajat, am nevoie de dispozitie de plata cand ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Ca si angajat, am nevoie de dispozitie de plata cand scot banii ...

Ca si angajat, am nevoie de dispozitie de plata cand scot banii din casa de marcat pentru ai depune la banca sau nu?
Cel mai recent răspuns: Stelee , utilizator 20:49, 8 Septembrie 2022
Da
Am inteles si multumesc. Totusi, care-i logica? Plata" inseamna ca banîi isi schimba proprietarul. Aici banii raman in interiorul firmei atat ca trec din buzunarul a in buzunarul b.
Ultima modificare: Miercuri, 7 Septembrie 2022
Stelee, utilizator
Pleaca din buzunarul a insotiti de dispozitia de plata.
orice transfer patrimonial din caserie in banca se face in baza unui document justificativ .
Daca iti vine un control in perioada cat sunteti plecat la banca ?
Cum justificati lipsa din caserie ?
Aveti cumva un link spre vreo reglementare unde se specifica mai clar? Am cautat si n-am gasit mare lucru.

Alte discuții în legătură

Bonul fiscal dates.raluca dates.raluca Buna ziua, bonul fiscal daca are o valoare mai mare de 100 de lei nu mai este deductibil? Exista vreo lege? Va multumesc! (vezi toată discuția)
Pfa danatr danatr bonurile fiscale mai mici de 100 ron trebuie sa fie insotite de factura fiscala? (vezi toată discuția)
Am un sold foarte mare la registrul de casă pentru luna septembrie. aș vrea sa ma duc cu ridicările de numerar din bancă din septembrie pe luna octombrie, pot să fac acest lucru? ionela11 ionela11 Buna ziua, Am in luna septembrie un sold foarte mare la registru de casa. As vrea sa ma duc cu ridicarile de numerar din banca in luna septembrie pe luna ... (vezi toată discuția)