avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 198 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Sunt pensionar militar și lucrez într-o fabrică.
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Sunt pensionar militar și lucrez într-o fabrică.

Bună seara
Sunt pensionar militar și lucrez într-o fabrică. Oare este corect să mi se oprească contribuția pentru pensie, că din Legea227/2015 art.141, lit.b eu am înțeles că nu ar trebui.
Mulțumesc anticipat
Ultima modificare: Vineri, 18 Noiembrie 2022
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Cas si cass angajare pensionar militar rosuovidiusorin rosuovidiusorin buna seara.sunt pensionar militar si m-am angajat la o firma.am inteles ca angajatorul nu-mi va mai plati contributia cas deoarece sunt scutit conform ... (vezi toată discuția)
Angajare pensionar militar cristian_sf1962 cristian_sf1962 Sunt pensionar militar in conformitate cu prevederile legii nr 223/2015, cu modificarile si completarile ulterioare. Pensia militara a fost determinata doar ... (vezi toată discuția)
Pensionarii mapn gabrieladragomirescu gabrieladragomirescu Pensionarii MAPN(militari) fac parte din sistemul public de pensii sau din sisteme proprii de pensii? Conform art.141 lit.b) din Codul fiscal - pensionarii ... (vezi toată discuția)