Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Sunt pensionar militar și lucrez într-o fabrică.
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Sunt pensionar militar și lucrez într-o fabrică.

Bună seara
Sunt pensionar militar și lucrez într-o fabrică. Oare este corect să mi se oprească contribuția pentru pensie, că din Legea227/2015 art.141, lit.b eu am înțeles că nu ar trebui.
Mulțumesc anticipat
george-neagu, moderator