avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 514 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna ziua.In data de 14 iulie 2017 am condus avand ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna ziua.In data de 14 iulie 2017 am condus avand permisul anulat ...

Buna ziua.In data de 14 iulie 2017 am condus avand permisul anulat fiind depistat in trafic .in noiembrie 2022 am fost chemat la sediul politiei rutiere aducandumi-se la cunostinta calitatea de inculpat.
intrebarile mele sunt:
1)care sunt pasii urmatori legali si cum ar trebui sa procedez
2)din ce am studiat personal cred ca s-a indeplinit termenul de prescriptie al faptei
Va multumesc pentru raspunsuri tuturor

Alte discuții în legătură

Buna ziua am o întrebare pe care nu am putut să o lămuresc ... Tamás Béla Tamás Béla Buna ziua Am o întrebare pe care nu am putut să o lămuresc nici la DRPCIV nici la Poliția Rutieră Deci am fost în audiență la șeful serviciului ... (vezi toată discuția)
Condamnare cu suspendare oug 195/2002 Casmaz Casmaz Buna ziua , in data de 22.11.2008 , am fost depistat in trafic baut la volan. Astazi am primit solutia cazului de la jud.sect2 , s.p. 365 -Condamnă pe ... (vezi toată discuția)
Parcursul si durata unui dosar penal pentru circulatie cu permisul suspendat tanasailiecristian tanasailiecristian buna ziua am fost depistat in trafic in data de 13 aprilie ca am condus un autoturism cu permisu suspendat si mi sa intocmit dosa de cercetare penala,stie ... (vezi toată discuția)