Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Acordare compensatie rata credit ipotecar politisti
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Acordare compensatie rata credit ipotecar politisti

Salut, se da urmatoarea dilema:
In HG 284/2005, art 4, 2) e)
"e) dacă poliţistul sau, după caz, soţia/soţul deţine locuinţă proprietate personală în localitatea în care a fost numit în prima funcţie sau mutat în interesul serviciului;"

daca sotul detine cota indiviza de 3/8 dobandita prin certificat de mostenitor (in urma decesului tatalui, mama, unul din cei 2 proprietari originali, fiind in viata), se considera ca detine sau nu locuinta proprietate personala? (domiciliul sotului nu este la adresa respectiva ci in alt oras)

Un sfat va rog, mersi!
LNX91, utilizator