Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale modalitățile de asigurare a stingerii pasivului
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

modalitățile de asigurare a stingerii pasivului

Va salut,

Mai nou, actul constitutiv trebuie sa cuprinda si modalitățile de asigurare a stingerii pasivului sau de regularizare a lui în acord cu creditorii, în cazul dizolvării fără lichidare, atunci când asociații sunt de acord cu privire la repartizarea și lichidarea patrimoniului societății.

Imi puteti da cateva exemple din aceste modalitati ?

Multumesc !
mroby, utilizator