Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Pot solicita Primăriei din alt oraș să facă o ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Pot solicita Primăriei din alt oraș să facă o ancheta la ...

Pot solicita Primăriei din alt oraș să facă o ancheta la fata locului daca mătușă trăiește sau nu aceasta nu îmi rasp la tel și o vecina îmi cere datele mele de pe buletin le cere mătușă cum procedez fac scris la Primărie.
Cel mai sigur este sa va deplasati in orasul respectiv pentru a afla.
Daca aveti banuieli intemeiate puteti sesiza politia in scris, cu nr. de inregistrare/ data.
POPA GHEORGHE, Specialist in domeniul Securitatii si Sanatatii in Munca
Primăria poate să facă ancheta pina sa fac la poliție cu serviciile e greu sa lipsești.

POPA GHEORGHE a scris:

Cel mai sigur este sa va deplasati in orasul respectiv pentru a afla.
Daca aveti banuieli intemeiate puteti sesiza politia in scris, cu nr. de inregistrare/ data.

Daca nu va puteti lua o zi libera de la servici ca sa vedeti daca ruda dvs.traieste,puteti sa sunati la primarie si sa intrebati daca a fost eliberat un certificat de deces pe numele matusii.
Trimiteți o solicitare pe e-mailul DGASPC, poate vă răspund.
Daca cineva are grija de mătușă și moare mătușă casa e pe numele meu și a lu sora acea persoană daca vrea sa îi facă înmormântarea atunci nu mai are ce căuta în casă dacă suntem anunța-ti noi moștenitori.
Noi avem dreptul să cerem autopsie daca e inmorminta-ta de alte persoane mătușă sa o deshumeze.
Putem depune plîngere penală la persoana care are grija de mătușă daca mătușă a împuterniciți să aibă grijă de ea daca vecinii sunt martori că x sa ocupat de mătușă și noi nepoții nu ne-am ocupat de ea.

Manuela Rășină a scris:

Trimiteți o solicitare pe e-mailul DGASPC, poate vă răspund.