Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Cei 200 lei neimpozabili pot fi bagati pe stat ca ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Cei 200 lei neimpozabili pot fi bagati pe stat ca deducere suplimentara?

Cei 200 lei neimpozabili pot fi bagati pe stat ca deducere suplimentara? Adica salariul sa ramana 3.000 lei, sa se calculeze CAS si CASS la 3.000 de lei, dar cei 200 lei sa ii introduc ca deducere suplimentara la calculul impozitului pe salariu?
george-neagu, moderator