Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Cum pot emite factura?
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Cum pot emite factura?

Buna ziua,
Am o camera proprietare personala in regim hotelier pentru care platesc taxe ANAF la norma de venit pentru persoana fizica(nu PFA).
Pentru platile prin booking sau airbnb, cum pot eu sa emit o factura spre o persoana fizica sau juridica?
Multumesc
george-neagu, moderator