avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1742 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Speta: Judecatoare sectia 1 civil a intrat in concediu ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Speta: Judecatoare sectia 1 civil a intrat in concediu de maternitate. ...

Speta:
Judecatoare sectia 1 civil a intrat in concediu de maternitate.
Domnia sa a fost inlocuita la termenele dintr-un dosar in curs, de fiecare data de catre un alt judecator.
Unul din judecatorii inlocuitori (care din punctul meu de vedere a comis un abuz in acel dosar), era de la sectia penal.
Este permis ca un judecator de la sectia penal sa judece intr-un dosar de la sectia civil?

Alte discuții în legătură

Conducere cu permisul suspendat Leonard0727 Leonard0727 In data de 08.05.2018 Am fost oprit pentru control de către organele de poliție în care am fost depistat ca am permisul suspendat pe o perioadă de 30 de ... (vezi toată discuția)
Dosar penal MIctheo MIctheo 1. In ce condtii nu se acorda daune morale pentru vatamare corporala? 2. Care sunt termenele legale de raspuns solutionare a unei urmarire penale ajuns la ... (vezi toată discuția)
Conducere fara permis --- oug 195/2002 Madalindirect Madalindirect doresc sa va adresez o intrebare foarte importanta din punct de vedere juridic, pe rolul judecatoriei municipiului Calafat in luna iunie sa inregistrat un ... (vezi toată discuția)