avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 825 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Proprietate industrială şi ... Clasificarea Nisa pentru magazin virtual online in 2023
Discuție deschisă în Proprietate industrială şi intelectuală. Adică mărci, invenţii, drept de autor şi altele

Clasificarea Nisa pentru magazin virtual online in 2023

Odata cu modificarea legislatiei din 2020, clasa NISA 35 nu mai acopera si vanzarea de produse, deci nu protejeaza magazinele virtuale.

"Clasa 35 include în principal servicii care implică administrarea afacerilor, funcționarea, organizarea,
administrarea unei întreprinderi industriale sau comerciale, ca și servicii de publicitate, marketing și
promovare. În sensul prezentei clasificări, vânzarea de produse nu este considerată serviciu."

In acest caz, pe ce clasa ar trebui solicitata o marca? Nu am gasit nimic legat de comert online...
Ultima modificare: Vineri, 24 Martie 2023
Shareban, utilizator

Alte discuții în legătură

Nelãmurire înregistrare marcã magazin articole sportive ºi bãcãnie mjuovy mjuovy Buna ziua, Vreau sa inregistrez marca unui MAGAZIN SPORTIV (vanzare haine, articole sportive si accesorii sportive) marca unei BACANI (vanzare de alimente, ... (vezi toată discuția)
Nelãmurire înregistrare marcã în clasa 35 - domeniul medical mjuovy mjuovy Buna ziua, Am si eu o nelamurire, vreau sa inregistrez pe persoana juridica o marca din domeniul medical, este vorba de o clinica oftalmologica care se ocupa ... (vezi toată discuția)
Clasificarea nisa la osim magazin online? ciprian90 ciprian90 Buna ziua, Stiti cumva in ce clasa / clase trebuie sa inregistrez o marca pentru un magazin online care vinde parfumuri? Functionarul de la osim mi-a ... (vezi toată discuția)