Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Pensia de 1500 lei din Romania, primita in Canada.
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Pensia de 1500 lei din Romania, primita in Canada.

Buna ziua,
Pensia de 1500 lei din Romania, primita in Canada, va fi impozitata in Canada?
Din cite am inteles pensiile mai mici de 2000 lei nu sint impozitate in Romania. Exista un acord intre Romania si Canada referitor la scutirea de impozite a acestor pensii?

Va multumesc pentru raspuns.
george-neagu, moderator