Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua! Recent am fost pensionat de invaliditate. ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua! Recent am fost pensionat de invaliditate. Am primit ...

Buna ziua! Recent am fost pensionat de invaliditate. Am primit prima indemnizatie pe doua luni dar nu scrie niciunde cat e pensia lunara ? De unde pot sa aflu ? Am primit decizia dar nu corespund sumele de pe decizie cu cele de pe talonul mandat plata pensie.
Multumesc !
Postati:
-Punctajul mediu anual din decizie sau de pe cupon cu toate cele 5 cifre de dupa virgula.
-Data punerii in plata a deciziei.
Este mentionata in decizie.
-Plata drepturilor se va face incepand cu ......(ziua, luna si anul).
punctajul mediu anual : 0.18502 decizia 20.sept.2023.
Inteleg ca decizia a fost emisa in 20/09/2023.
Pe mine ma intereseaza data punerii in plata care este mentionata in decizie:
Plata drepturilor se va face incepand cu................
Ce se intelege din datele postate:
-Pensia pe contributivitate este de 331 lei.
-Se pune in plata in schimb indemnizatia minim,a pentru pensionari in suma de 1125 lei.
Deci:
-Repet:
-Pensia d-voastra pe contributivitate este de 331 lei si o gasiti mentionata in Decizie cat si pe cupon.
-Scrie undeva ca pensia pe contributivitate este de 331 lei ?
da scrie. Pensie de asigurari sociale 331 lei. Plata drepturilor se va face incepand cu data de: 11.08.2023
V-ati lamurit despre ce este vorba ?