Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cablu Enel pe proprietatea vecinului
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cablu Enel pe proprietatea vecinului

Buna ziua, va rog sa ma ajutati cu un raspuns in urmatoarea situatie: am o curte in judetul Ilfov. La momentul in care am racordat casa la curent vecinul din dreapta si-a dat acordul pentru traversarea curtii sale de catre cablul electric de la stalpul situat in stada. In momentul de fata m-a notificat ca nu mai este de acord cu acest lucru si mi-a dat 5 zile sa schimb modalitatea de racordare la Enel. Ce ma sfatuiti? Care sunt variantele pe care le am la dispozitie? Multumesc.
gpestean, utilizator