Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Cum se vor plăti impozitele în 2024?
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul microîntreprinderilor

Cum se vor plăti impozitele în 2024?

Buna ziua.Sunt asociat unic la o societate cu cifra de afaceri de peste 500.000 euro ( impozit pe profit ) si asociat unic la o microintreprindere cu cifra de afaceri sub 60.000 euro ( impozit 1 % pe CA ).Cum se vor plati impozitele in 2024 ? Va trebui sa platesc impozit pe profit si la microintreprindere ?
george-neagu, moderator