Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Impozitul microintreprinderilor
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul microîntreprinderilor

Impozitul microintreprinderilor

Buna ziua! Am o nelamurire cu privire la impozitul microintreprinderilor. Se considera indeplinita conditia realizarii a 80% din veniturile totale conform codului CAEN daca firma nu a realizat deloc venituri in 2023? In rest indeplineste toate conditiile si nu stiu daca o las la impozit micro sau o trec la impozit pe profit.
Va multumesc
george-neagu, moderator