Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Legea noua a pensiilor
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Legea noua a pensiilor

Bună seara .
Sunt nascuta in 31.08.1965
Am 24 ani 9 luni 9 luni 7 zile ,stagiu total de cotizare si 9 ani 5 luni 23 zile stagiu potential.
Sunt in pensie de invaliditate din iulie 2012..
In perioada 1995-2005 in cartea de munca am am trecut spor de vechime și spor conditii grele de munca .
In decizie nu este nici un punct pentru condiții grele de muncă .
La intrarea în vigoare a noii legi se vor lua în calcul orele suplimentare ,premii....sau doar la trecerea in pensie limita de vârstă ?
Trebuie adeverință ?
Conform noii legi cand pot ieși la pensie pentru limita de vârstă ?
Multumesc anticipat .
Bmbmb12345, utilizator