avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 196 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Legea noua a pensiilor
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Legea noua a pensiilor

Bună seara .
Sunt nascuta in 31.08.1965
Am 24 ani 9 luni 9 luni 7 zile ,stagiu total de cotizare si 9 ani 5 luni 23 zile stagiu potential.
Sunt in pensie de invaliditate din iulie 2012..
In perioada 1995-2005 in cartea de munca am am trecut spor de vechime și spor conditii grele de munca .
In decizie nu este nici un punct pentru condiții grele de muncă .
La intrarea în vigoare a noii legi se vor lua în calcul orele suplimentare ,premii....sau doar la trecerea in pensie limita de vârstă ?
Trebuie adeverință ?
Conform noii legi cand pot ieși la pensie pentru limita de vârstă ?
Multumesc anticipat .
Ultima modificare: Miercuri, 24 Ianuarie 2024
Bmbmb12345, utilizator

Alte discuții în legătură

Varsta pensionare AdrianaStefaniaDragomir AdrianaStefaniaDragomir Buna ziua, Sunt nascuta pe 09. 07.1957, actualmente pensionata gradul II cu pensie revizuibila incepand cu 05. 03. 2010. Pe decizia de pensionare de boala, ... (vezi toată discuția)
Recalculare pensie milucarmen milucarmen Buna ziua, am iesit la pensie conform art. 79, alin. 1, lit. b) din Legea nr. 263/2010 si vreau sa stiu daca se recalculeaza pensia dupa limita de varsta sau ... (vezi toată discuția)
Recalculare pensie ContSters215676 ContSters215676 Buna ziua, Mama este nascuta in iulie 1948. 1. In martie1995 a fost pensionata pe caz de boala, gr II de invaliditate cf deciziei de pensionare. A avut o ... (vezi toată discuția)