avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 766 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Restituire CNAS
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Restituire CNAS

Buna seara!

Daca nu sunt asigurat si platesc asigurarea pe 1 an de zile, daca ma voi angaja in 2 luni, imi voi putea recupera de la CNAS suma platita pe restul de 10 luni, avand in vedere ca angajatorul va plati contributiile din momentul angajarii?

Multumesc!

Alte discuții în legătură

Concediu medical neplatit timp de 5 luni. CMDAN CMDAN In anul 2020 m-am angajat la o alta companie dupa o perioada de pauza de 7 luni, pauza cauzata in mare parte de pandemia de COVID. M-am angajat la noua ... (vezi toată discuția)
Recuperare sume fnuass ContSters223242 ContSters223242 Buna ziua, Am urmarit forum-ul dvs. si stiu ca s-a dezbatut foarte mult subiectul sumelor de recuperat reprezentand diferenta intre contributia datorata de ... (vezi toată discuția)
Recuperare sume de la fnuass - oug nr. 36/2010 tamina tamina Buna ziua, dragi colegi de forum.. Va prezint adresa pe care am trimis-o CNAS privind termenul de prescriptie al indemnizatiilor platite de angajator si ... (vezi toată discuția)