Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua am si eu o intrebare:Daca stie cineva,am: ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua am si eu o intrebare:Daca stie cineva,am: total puncte ...

Buna ziua am si eu o intrebare:Daca stie cineva,am: total puncte 59,21808,.din care,.51,61734 conditii normale de munca,.2,90123 pensie suplimentara(anterior an 2001),.si 4,69951 suplimentare grupe munca ,.Intrebare ,.care dintre aceste puncte dispar dupa recalcularea din Septembrie,.? mentionez caci am indice cor. 1.41 Multumesc pentru un eventual raspuns si daca este si corect ar fi ideal,. cu respect,.
Nici unu , va ramane tot punctajul obtinut . In plus , vi se vor adauga punctele de stabilitate la care aveti dreptul ( daca aveti peste 25 ani contributivi) . Indicele de coretie nu v-a marit numarul total de puncte obtinute ( doar a ajustat punctajul de pensie ) .
CHKa, utilizator
Multumesc ,.Excelent sa va auda Dumnezeu,.am 40 ani vechime,.ar mai fi vreo 10 puncte,. oare sa inmulteasca ei toate punctele cu 81,.? Doamne Ajuta ,.O zi frumoasa va doresc,.
Apropo eu asi mai avea 3 ani cu prime acord global al 13 lea salariu ore suplimentare,.si vreo 8 ani la fel,.pana in 2001 dar cred ca fara acord global,.apropo pana in ce an o fi fost acordul global?Mii si frica sa mai aduc aceste adeverinte ca poate dupa recalculare iese mai rau,.! ma mai documentez,.Ok inca odata va multumesc,.
Nu dispare nimic din cele 59,61734 puncte totale acumulate.
La ele se vor mai adauga si punctele de stabilitate, numai daca aveti dreptul la ele.
Punctele aferente indicelui de corectie se regasesc doar in punctajul mediu anual si vor disparea din calculul pensiei pe formula de calcul a legii 360/2023.
Multumesc frumos,.am 40ani vechime contributive,.asi mai avea si ore suplim. destule prime acord global,.al 13 lea salariu,. dar mii frica sa iau adeverintele caci cum calculeaza astia poate iese mai rau,.O zi frumoasa sa aveti ,.Cu respect,.,