Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cerere de stramutare fara suspendarea judecatii.
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Cerere de stramutare fara suspendarea judecatii.

Am avut un proces la tribunalul Neamt care s-a judecat pe fond iar in data de 19 februarie am depus apel. Vreau sa fac o cerere de stramutare.pe motiv de îndoieli în privinţa imparţialităţii judecătorilor de la curtea de apel Bacau. Am vazut acolo ceva de plata unei cautiuni de 1000 de lei in cazul in care cer suspendarea judecatii. Ce e tampenia asta? Eu nu am nici un venit. Pot sa primesc scutire de la plata cautiunii sau pot sa nu cer suspendarea judecatii ci doar stramutarea? Cum e cu suspendarea? La mine nu s-a stabilit inca termenul la apel, nici macar nu a ajuns dosarul la curte. Cum sa procedez?
utilizator16eu, utilizator