Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Ma numesc Vadim am gasit un Renault clio pe site-ul ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Ma numesc Vadim am gasit un Renault clio pe site-ul ...

Ma numesc Vadim am gasit un Renault clio pe site-ul Olx.ro un autoturism Renault clio 2019 cu seria VF1………………….din anul 2019 cu numere de Franta FL-…-BT am sunat la numarul din anunț a răspuns la apel un domn pe nume Flor din Ploie mi-a zis ca poate sa vina la Bucuresti sa vad masina si daca imi place ne intelegem batem palma facem si actele.
El s-a prezentat la fata locului cu un prieten de a lui pe nume Geor dupa care mi-a prezentat masina cartea masinii in limba franceza si mi-a zis sa nu imi fac griji ca merge la rar o înmatriculam pe numele tau fara nicio problema, zis si facut pe data de 10.10.2022 s a prezentat la RAR prietenul lui Georg cu mine la RAR a mers totul ok am înmatriculat masina pe numele meu fara nici o problema menționez ca nu am făcut contract de vânzare-cumpărare desi el nu avea nimic in potriva sa facem acel contrat
Eu eram foarte mulțumit ca am înmatriculat masina pe numele meu fara nici o problemă asa ca nici nu am simțit nevoia sa facem acel contract si i am zis sa mergem la o banca sa ii dau banii pe masina ca sa am o dovada apoi am mers la o banca si doamna de la ghișeu a zis ca trebuie neaparat sa am cont ca sa fac transferul asa ca am renunțat si i am dat banii cheș si am decis sa facem o recipisa (pe care o detin si acum) precum ca Geoa primit banii de la mine cheş
Dupa care am batut palma si ne-am despărțit
Menționez ca nu am avut ambsolut nici o problema cu masina am mers cu ea de cateva ori in Republica Moldova fara a întâmpina ceva probleme la frontiera dintre Romania și Republica Moldova.In vara anului 2023 am plecat in Statele
Unite pe 14 iunie si am decis sa lasa masina in Republica Moldova deoarece in Romania nu aveam unde si nu voiam sa stau cu grija ei,in luna octombrie 2023 m am intors din State si am mers in Republica Moldova sa imi i -au masina si sa ma întorc in Romania dar, la trecerea frontierei Leuseni un agent vamal mi a zis ca este in căutare internațională si masina va trebui sa fie arestată pana cand nu se rezolva cazul

Menționez ca sunt cumpărător de buna credință cu actele in regula si detin toate actele
Vadim1, utilizator