avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 827 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Buna ziua, Comunicarea bancii catre client despre ...
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Buna ziua, Comunicarea bancii catre client despre modificarile ...

Buna ziua,

Comunicarea bancii catre client despre modificarile politelor de asigurare facultativa a locuintre cand trebuie transmise si in cat timp ,inainte de expirarea acestora trebuie facuta?

Alte discuții în legătură

Asigurare locuinta gabi.b gabi.b In octombrie 2010 am cumparat un apartament prin Programul Prima Casa - Raiffeisen Bank (persoana fizica) . Odata cu acest credit mi-au facut obligatoriu cei ... (vezi toată discuția)
Asigurare pad + facultativă făcută de bancă în numele meu fără acord expres, ci doar cu informare ulterioară. este legal? anaverdis anaverdis Buna seara, Ma intereseaza daca este legal ca banca la care am un credit pentru prima casa sa incheie in numele meu o asigurare PAD + Facultativa la o terta ... (vezi toată discuția)
Asigurarea obligatorie a locuintelor StanPatitulPensionar StanPatitulPensionar Am un credit imobiliar la care asigurarea locuinţei o fac eu, anual, şi o cesionez băncii, şi am alt credit cu garanţie imobiliară (pe altă locuinţă), ... (vezi toată discuția)