avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 216 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Pensie dupa activitatea PFA
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Pensie dupa activitatea PFA

Pensie dupa activitatea PFA
Buna ziua,
Ma numesc Oros Iuliu si m-am pensionat la limita de virsta in 2020. La data respectiva nu am luat in calcul perioada lucrata ca PFA, dreptul de pensie calculindu-se dupa cartea de munca. Pot cere acum recalcularea cu introducerea si a perioadei lucrate ca PFA ?
Ultima modificare: Joi, 7 Martie 2024
iuliurs, utilizator

Alte discuții în legătură

Despre vechimea neintrerupta in munca? 44axa 44axa Buna seara , Sunt la pensie de invaliditate gr.III . Pentru recalcularea acesteia dupa vechime ,am inceput sa fac cereri la locurile de munca unde am ... (vezi toată discuția)
Recalcularea pensiei militare mariantimisoara mariantimisoara Buna ziua, Am trecut in rezerva la cerere inainte de varsta 55 ani(varsta de pensionare militari). La implinirea varstei de 55 ani am depus dosarul de pensie ... (vezi toată discuția)
Pensionare medicala-gr.iii de invaliditate barbuta barbuta As avea citeva intrebari legate de pensionarea medicala gr.III : (cu multumiri anticipate ) (vezi toată discuția)