Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Firmă care să se ocupe cu vânzarea/cumpărarea de ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Firmă care să se ocupe cu vânzarea/cumpărarea de telefoane mobile second hand.

Bună ziua!
Doresc să înființez o firmă care să se ocupe cu vânzarea/cumpărarea de telefoane mobile second hand. Vreau sa pot cumpăra telefoane funcționale sau defecte, cu posibilitatea de a le repara intern și de a le revinde. În același timp, aș dori să pot vinde și accesorii GSM noi ( huse, încărcătoare, etc…). Vreau să știu dacă se poate să le cumpăr atât online, prin curier, cat și fizic ( ex: apelarea unui vânzător de pe olx, stabilirea unei întâlniri și semnarea unui contract de vânzare/cumparare )? De asemenea, mă puteți ajuta cu lista de coduri CAEN pe care ar trebui să o folosesc?
george-neagu, moderator