Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Divort si Partaj la Notar
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Divort si Partaj la Notar

Sunt cetateana romana cu domiciliul in Iasi, Romania, iar sotul are dubla cetatenie romana si moldoveneasca cu domiciliul in strainatate. Ne-am casatorit in Iasi dar acum impreuna am decis sa divortam de comun acord din motive de nepotrivire de caractere. Vrem sa o facem la un Notar. Trebuie sa fie un notar de oriunde in Romania? Am vrea ca totodata sa facem si partajarea la notar. Avem doar doua bunuri in comun (imobile) in Spania. Se poate partaja la acelasi Notar in Romania? Am inteles ca se poate divorta si la starea civila (partajarea logic ca nu). Care ar fi cea mai buna solutie?
cuziamusia, utilizator