avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 589 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Impozit la vânzarea apartamentului?
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Impozit la vânzarea apartamentului?

Buna ziua. Am certificat de handicap accentuat; in consecinta, nu platesc impozitul aferent apartamentului proprietate personala.
Intrebare: daca intentionez sa-l vand, platesc impozitul aferent?
Multumesc.
Ultima modificare: Luni, 18 Martie 2024
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Legea handicapului (448/2006) Corina-Maria Corina-Maria Buna ziua. Sunt o persoana cu handicap accentuat si permanent. Intrebarea mea se leaga de un subiect despre care am mai citit pe internet (ultimul articol din ... (vezi toată discuția)
Conformm noului cod fiscal 1 01 2016 si parintii copiilor cu dizabilitati beneficiaza de scutirea de taxe si impozite locale anca-viorica anca-viorica Buna ziua,am baiatul cu handicap grad accentuat,am fost la primaria unde avem resedinta de domiciliu(este proprietate personala,domiciliul stabil il avem in ... (vezi toată discuția)
Scutire impozit calinrazvan calinrazvan buna seara asi dori sa adresez o intrebare legata de scutirea de la plata impozitului pe apartament. fetita mea in virsta de 2 ani are grad de handicap 2 ... (vezi toată discuția)