Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Comunicare notificare de punere in intarziere in tara ...
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Comunicare notificare de punere in intarziere in tara si Republica Moldova

Buna ziua,
Ma puteti ajuta cu urmatoarele doua nelamuriri, va rog?
1. Ce se intampla cu o notificare de punere in intarziere trimisa prin posta, prin recomandata (cu confirmare de primire) si continut declarat, daca destinatarul nu e la adresa, nu se prezinta la oficiul postal sa o ridice sau refuza primirea? Cum se procedeaza intr-o asemenea situatie? Pot merge personal sa o afisez pe usa destinatarului?
2. Cum se procedeazs cu notificarile care trebuie trimise in Republica Moldova, cum trebuie trimise pentru a avea valoare in instanta din Romania? E vorba de reprezentantul unei firme care sta atat in Romania, cat si in Republica Moldova si nu vreau sa poata sustine ca nu a primit notificarea pentru ca era in Moldova cand a fost trimisa.
Va multumesc pentru sfaturi!
Ileana2023, utilizator