Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Taxă vamă medicamente
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Taxă vamă medicamente

Taxă vamă
Buna ziua ! Am avut un șoc cand a trebuit sa ridic medicamemtele comandate in America, de la op nr 5 vamă. Pe langa faptul ca am platit transportul, taxe de conversie lei dolari, si taxe la poștă am avut surpriza vieții cand mi s-a cerut 9% din valoarea coletului drept taxă la vamă. Va rog sa ma ajutati cu un temei legal in acest sens.
Mulțumesc !
george-neagu, moderator