Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Modalitatea de acordare si calculul salariilor ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Modalitatea de acordare si calculul salariilor restante?

In cazul unei Hotarari jud, se dispune acordarea salariilor restante si dobanzi penalizatoare, salariatului.
Modalitatea de acordare si calcul?
-dobanda acordata,se calculeaza la salariul brut sau cel net ?
-la dobanzile acordate, se aplica impozitul de 10% si obligativitatea platii contributiilor( CAS, CASS)?
Un cadru legislativ aplicabil si actualiza, se poate? Multumesc.
-
george-neagu, moderator