Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Sunt societati legate dupa obiectul de activitate?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Sunt societati legate dupa obiectul de activitate?

Buna ziua,
O persoana fizica detine parti sociale 100% intr-o societate si alte 50% parti sociale intr-o alta societate. Ambele societati au acelasi obiect de activitate. Sunt societati legate dupa obiectul de activitate. Este si acesta un criteriu? Multumesc anticipat pentru raspuns.
george-neagu, moderator