Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Pot face plângere penală în România unui infractor ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Pot face plângere penală în România unui infractor din alta ...

Pot face plângere penală în România unui infractor din alta țară,acesta producandu mi pagube materiale prin înșelăciune? Pot fi ei trași la răspundere în România?
Legea penală română se aplică infracțiunilor săvârșite pe teritoriul României.
Buna ziua, depinde unde a fost savarsita infractiunea.
In UK

Madalina Pascu a scris:

Buna ziua, depinde unde a fost savarsita infractiunea.

Natty922, utilizator
Este vorba de furt online de bani

Natty922 a scris:

In UK

Madalina Pascu a scris:

Buna ziua, depinde unde a fost savarsita infractiunea.

Am descoperit făptuitorul și depozitează banii intr o bancă germană din Londra

Natty922 a scris:

Este vorba de furt online de bani

Natty922 a scris:

In UK

Madalina Pascu a scris:

Buna ziua, depinde unde a fost savarsita infractiunea.