avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 950 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Am redobandit cetatenia prin 91-92 Anunci am primit de ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Am redobandit cetatenia prin 91-92 Anunci am primit de la ambasada ...

Am redobandit cetatenia prin 91-92
Anunci am primit de la ambasada romaniei un pasaport care a fost reinnoid de doua ori la Vaslui...
Am CNP si pe pasapoartele de atunci Scrie cetatean roman.
Incerc sa-mi reinoiesc pasaportul dar...la Barlad/Vaslui nu e inscris nimic despre redobandirea cetateniei si-mi cer adeverinta ca-s cetatean.
Unde se poate obtine actul ?
Cu stima,

Alte discuții în legătură

Repatrierea unui cetatean roman const_be const_be Un basarabean a depus juramantul de credinta si a obtinut un certificat care-i atesta cetatenia romana, cu mentinerea domiciliului in strainatate( R. Moldova). ... (vezi toată discuția)
Pasaport expirat in strainatate OlDumitra OlDumitra Ma gasesc in Asia de aproape 10 ani de zile. Mai intai ca student, apoi ca turist. Am avut viza legal in toti acesti ani. Pasaportul imi expira la ... (vezi toată discuția)
Am cetatinia spaniola dar apar in românia ca cetățean roman Corina 67 Corina 67 Dacă imi scot pașaport românesc risc sa pierd cetățenia spaniola ? (vezi toată discuția)