Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Regulamentului UE nr. 679/2016 privind prelucrarea ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Regulamentului UE nr. 679/2016 privind prelucrarea datelor

Buna ziua, conform Regulamentului UE nr. 679/2016 privind prelucrarea datelor cu caracter personal si libera circulatie a acestor date, este necesar ca la trimiterea unui e-mail in cadrul unei societatii sa fie trecut numele , functia , compartimentul, nr. de telefon , adresa si urmatorul text ,, acest e-mail si oricare document atasat contin informatii confidentiale si are ca scop utilizarea numai de catre destinatar. Societatea va asigura ca datele d-tra de contact sunt gestionate in conditii de siguranta si confidentialetate si nu vor fi transmise tertilor decat cu consimtamantul d-tra prealabi." ? Multumesc
george-neagu, moderator