avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1079 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Limitarea salariului
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Limitarea salariului

Limitarea salariului

Buna ziua

La calculul pensiei mele am observat ca in anumite luni nu mi a fost luat in calcul sumele obținute si pentru care au fost platite toate taxele ,
Este un tabel pentru ani cand salariul avea o limita in anul respectiv !
De expl :
In anul 2001 limita era de 12445959 , eu castigam mai mult , dar pentru calcul era salariul din tabelul cu plafonare .
Sau in 2005 era 4605 si in luna cand primeam bonus acesta nu era luat in calcul !
Am observat cand am cerut la casa de pensii stagiul meu de cotizare !
Cu legea noua de la 1.09.2024 se vor adauga si aceste sume la stagiul meu de cotizare ?


Multumesc frumos
Ultima modificare: Joi, 11 Aprilie 2024
johnny_1961, utilizator

Alte discuții în legătură

La recalcularea pensiilor in 2005 , trecut salariul minim in loc de cuantum pensie invaliditate Alforyou Alforyou Nascut 24 septembrie 1948 , din 01.12.1999 pensie invaliditate gr.II , cu un stagiu la aceea data de 27 ani , 6 luni si 2 zile - fara armata 2 ani si 2 ... (vezi toată discuția)
Recalculare pensie de invaliditate gradul ii si stagiu potential Alforyou Alforyou Nascut in 24.09.1948 , anul iesirii la pensie de limita de varsta , martie 2013 , la 64 ani si 6 luni si un stagiu de cotizare de 34 ani. Incepand cu ... (vezi toată discuția)
Concediu medical luat in somaj ... ( in primele 6 luni ) TanasescuCristian TanasescuCristian Buna ziua, am nevoie de un sfat de specialitate . Sunt in somaj de 4 luni si am suferit o interventie chirurgicala . Am depus certificatul medical la ... (vezi toată discuția)