Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Limitarea salariului
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Limitarea salariului

Buna ziua

La calculul pensiei mele am observat ca in anumite luni nu mi a fost luat in calcul sumele obținute si pentru care au fost platite toate taxele ,
Este un tabel pentru ani cand salariul avea o limita in anul respectiv !
De expl :
In anul 2001 limita era de 12445959 , eu castigam mai mult , dar pentru calcul era salariul din tabelul cu plafonare .
Sau in 2005 era 4605 si in luna cand primeam bonus acesta nu era luat in calcul !
Am observat cand am cerut la casa de pensii stagiul meu de cotizare !
Cu legea noua de la 1.09.2024 se vor adauga si aceste sume la stagiul meu de cotizare ?

Multumesc frumos
johnny_1961, utilizator