avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 557 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Am contract cu PPC, fostă enel. Am consumat de DOI ...
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Am contract cu PPC, fostă enel. Am consumat de DOI ani sub 100 ...

Am contract cu PPC, fostă enel.
Am consumat de DOI ani sub 100 kw/luna. La "recalcularea" făcuta de PPC în ianuarie, am primit o factura cu 1 14 ron/kwh, pe care au anulat-o, iar ultima cu 0.77 ron/kwh.
Cum este posibil ca 2 ani sa plătesc 0.68 și acum 0.77???
Pe ce baza legala fac asta???
Cum ripostez???

Alte discuții în legătură

Ce faci daca ți- a venit factura ppc, fostă enel, cu 15% constanta ... maiaB maiaB Ce faci daca ți- a venit factura PPC, fostă Enel, cu 15% Constanta și 67% București mai mare pt luna DECEMBRIE???? 0.77 respectiv 1..14 Ron/ kw? (vezi toată discuția)
Enel si facturile de regularizare savuM savuM buna ziua Vin cu o alta problema pe care o avem cu toti ENEL.In luna februarie am primit o factura de regulalizare in valuare de 2600 ron{ap 3 ... (vezi toată discuția)
Oug 27/2022 buna ziua, am primit mail de la enel ca beneficiez ... gi-jane2 gi-jane2 oug 27/2022 Buna ziua, am primit mail de la enel ca beneficiez de plafonare. Problema e ca se ia perioada de referinta consumul mediu pe 2021 cand nu s-a ... (vezi toată discuția)