Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna ziua. Am fost împrumutat de un fost coleg de ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna ziua. Am fost împrumutat de un fost coleg de munca prin ...

Buna ziua. Am fost împrumutat de un fost coleg de munca prin transfer bancar între băncile revolut, fără a fi specificat la transfer vreo descriere. Cu suma de 400 Ron, am avut o problema financiara și la 1 luna și ceva i am făcut transferul înapoi, el tot susține că nu a primit acei banii, și s a dus la politie să facă plângere. La 1 luna de la plângerea pe care el a făcut, m a sunat 1 polițist plictisit sa mă întrebe de ce nu i am înapoiat banii, i am zis că am dovada și mi a zis bine și a închis telefonul. L am resunat că pot veni la politie să aduc dovada transferului, iar acesta a zis că nu este necesar, că dacă este nevoie m a va suna el. Ce îmi recomandați in acest caz . Vreau sa duc dovada și nu mă lăsa, sau pur și simplu nu vor să se complice aia de acolo prea mult
Pastrati dovada de restituire imprumut pentru a o prezenta cand va fi nevoie, daca va fi nevoie.
Dar de ce acel polițist nu m a lăsat să mă prezint la secție cu dovada. Am insistat să mă duc și la fel și el a insistat să nu mă duc.
Ce înseamnă asta

POPA GHEORGHE a scris:

Pastrati dovada de restituire imprumut pentru a o prezenta cand va fi nevoie, daca va fi nevoie.

Posibil ca politistul sa aiba si alte informatii. Nu mai are nevoie de dovada dvs.
De ce nu îi dați colegului dovada transferului?
Sorin19898 a scris:

Vreau sa duc dovada și nu mă lăsa, sau pur și simplu nu vor să se complice aia de acolo prea mult

Poate v-a sunat doar ca să-l ajute pe reclamant. Mi se pare... interesant că poliția se ocupă de împrumuturi între persoane fizice.
I am dat dovadă. Transferul fiind din cec în revolut. Tot susține că s a dus la politie.
Și m a sunat astazi un agent plictisit sa mă întrebe de ce nu ii dau banii înapoi, și i am zis că i am dat, el a zis bine și a închis. După l am resunat sa ii zic că pot aduce aceea dovada și a zis că nu este necesar. Eu am insistat și tot el a zis că nu trebuie .
Deci ce fac in cazul asta. Daca polițistul ăla are cazul asta, da nu mă lăsa să îi duc dovada

Manuela Rășină a scris:

De ce nu îi dați colegului dovada transferului?
Sorin19898 a scris:

Vreau sa duc dovada și nu mă lăsa, sau pur și simplu nu vor să se complice aia de acolo prea mult

Poate v-a sunat doar ca să-l ajute pe reclamant. Mi se pare... interesant că poliția se ocupă de împrumuturi între persoane fizice.