avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 260 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună, am fost intr-un local all you can eat și ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună, am fost intr-un local all you can eat și copilul a fost ...

Bună, am fost intr-un local all you ca-n eat și copilul a fost bolnăvior nu a mâncat din farfurie și pentru lucrul acesta a taxat cu un meniu de adult în plus, pentru risipa , pe junior la taxat la jumate ca era Jr . Ce pot face ?
Ultima modificare: Vineri, 19 Aprilie 2024
RUSUALIN87, utilizator
Cel mai recent răspuns: andrei2005 , utilizator 09:42, 23 Aprilie 2024
2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
Ce sa faceți?În primul rand nu se înțelege din postarea dvs de unde a mâncat copilul ,ce reguli se aplicau etc.Trebuia sa mănânce din farfuria dvs ,trebuia sa consume tot din farfurie ?Dacă exista o regula postata pe site,adusa la cunostiinta clienților privind anumite politici nu prea aveți ce sa faceți.Puteti sesiza ANPC dar mai întâi explicați mai clar ce anume s a întâmplat și ce au susținut reprezentanții restaurantului..
Ultima modificare: Vineri, 19 Aprilie 2024
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat
2 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
De unde a mancat copilul daca nu din farfurie? Cine a facut risipa? in ce consta? Vreti sa faceti ceva in ce scop?
Nu se intelege nici situatia si nici ce doriti, va rog sa fiti mai clar. Cum zice si colegul mai sus...
4 din 5 utilizatori consideră
acest răspuns util
Daca copilul e bolnavior, mergi cu el la all you can eat ? cat poate sa manance un copil si sanatos daca e? cititi pe site termenii si conditiile lor si cred ca daca era ceva de facut, trebuia sa faceti atunci.
practic ati platit un meniu de adult in plus [t ca fiul nu a mancat din farfurie? nu prea are logica
Copilul a mâncat din farfurie lui, dar pentru ca nu a mâncat mai nimic m-a taxat cu un meniu de adult în plus, Pt el am plătit la jumate ca asa e și regula JR. Dar am fost taxat cu un meniu de adult în plus și ne-a și pozat la masa sa aibă dovezi. Pt risipa

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Ce sa faceți?În primul rand nu se înțelege din postarea dvs de unde a mâncat copilul ,ce reguli se aplicau etc.Trebuia sa mănânce din farfuria dvs ,trebuia sa consume tot din farfurie ?Dacă exista o regula postata pe site,adusa la cunostiinta clienților privind anumite politici nu prea aveți ce sa faceți.Puteti sesiza ANPC dar mai întâi explicați mai clar ce anume s a întâmplat și ce au susținut reprezentanții restaurantului..

Da, pt Jr e la jumate de preț, pt el am plătit normal, dar pentru ca nu a mâncat din farfurie pt risipa m-a pus sa plătesc un meniu de adult în plus. Înțelegeți?

gi-jane2 a scris:

Daca copilul e bolnavior, mergi cu el la all you can eat ? cat poate sa manance un copil si sanatos daca e? cititi pe site termenii si conditiile lor si cred ca daca era ceva de facut, trebuia sa faceti atunci.
practic ati platit un meniu de adult in plus [t ca fiul nu a mancat din farfurie? nu prea are logica


Alte discuții în legătură

Decadere din drepturi mama? anca05 anca05 Buna ziua!Doresc sa stiu daca unchiul meu poate castiga intr-un eventual proces custodia fetitei sale in varsta de 4 ani si 3 luni , pentru ca recent am aflat ... (vezi toată discuția)
Mc donald's - actionare in instanta pentru daune Dani1993 Dani1993 Bună seara am nevoie de o părere și mă gândeam ca poate mă ajuta cineva cu un sfat..Începând cu 2014 am început sa mănânc fastfood intre 3 și 5 ori ... (vezi toată discuția)
Achizitie catel din strainatate, posibila inselaciune cu asigurarea daria_ramona2006 daria_ramona2006 Buna seara , as avea o intrebare ; daca am vorbit prin email cu o persoana sa imi livreze gratis un catel si eu doar sa ii platesc suma de 50 ron ... (vezi toată discuția)