Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună, am fost intr-un local all you can eat și ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună, am fost intr-un local all you can eat și copilul a fost ...

Bună, am fost intr-un local all you ca-n eat și copilul a fost bolnăvior nu a mâncat din farfurie și pentru lucrul acesta a taxat cu un meniu de adult în plus, pentru risipa , pe junior la taxat la jumate ca era Jr . Ce pot face ?
RUSUALIN87, utilizator
Ce sa faceți?În primul rand nu se înțelege din postarea dvs de unde a mâncat copilul ,ce reguli se aplicau etc.Trebuia sa mănânce din farfuria dvs ,trebuia sa consume tot din farfurie ?Dacă exista o regula postata pe site,adusa la cunostiinta clienților privind anumite politici nu prea aveți ce sa faceți.Puteti sesiza ANPC dar mai întâi explicați mai clar ce anume s a întâmplat și ce au susținut reprezentanții restaurantului..
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat
De unde a mancat copilul daca nu din farfurie? Cine a facut risipa? in ce consta? Vreti sa faceti ceva in ce scop?
Nu se intelege nici situatia si nici ce doriti, va rog sa fiti mai clar. Cum zice si colegul mai sus...
Daca copilul e bolnavior, mergi cu el la all you can eat ? cat poate sa manance un copil si sanatos daca e? cititi pe site termenii si conditiile lor si cred ca daca era ceva de facut, trebuia sa faceti atunci.
practic ati platit un meniu de adult in plus [t ca fiul nu a mancat din farfurie? nu prea are logica
Copilul a mâncat din farfurie lui, dar pentru ca nu a mâncat mai nimic m-a taxat cu un meniu de adult în plus, Pt el am plătit la jumate ca asa e și regula JR. Dar am fost taxat cu un meniu de adult în plus și ne-a și pozat la masa sa aibă dovezi. Pt risipa

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Ce sa faceți?În primul rand nu se înțelege din postarea dvs de unde a mâncat copilul ,ce reguli se aplicau etc.Trebuia sa mănânce din farfuria dvs ,trebuia sa consume tot din farfurie ?Dacă exista o regula postata pe site,adusa la cunostiinta clienților privind anumite politici nu prea aveți ce sa faceți.Puteti sesiza ANPC dar mai întâi explicați mai clar ce anume s a întâmplat și ce au susținut reprezentanții restaurantului..

Da, pt Jr e la jumate de preț, pt el am plătit normal, dar pentru ca nu a mâncat din farfurie pt risipa m-a pus sa plătesc un meniu de adult în plus. Înțelegeți?

gi-jane2 a scris:

Daca copilul e bolnavior, mergi cu el la all you can eat ? cat poate sa manance un copil si sanatos daca e? cititi pe site termenii si conditiile lor si cred ca daca era ceva de facut, trebuia sa faceti atunci.
practic ati platit un meniu de adult in plus [t ca fiul nu a mancat din farfurie? nu prea are logica