avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 519 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Inregistrarea în contabilitate
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Inregistrarea în contabilitate

Bună ziua,
Va rog sa ma ajutati cu inregistrarea în contabilitate a încasarii unor rezervări prin intermediul Booking.com (societatea neplatitoare de TVA), în cazul încasarii unui client din România.
Ultima modificare: Vineri, 19 Aprilie 2024
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Cum se inregistrează în contabilitate încasarea unor rezervări prin intermediul booking.com? Cristian99j Cristian99j Bună ziua, am și eu o speță de rezolvat. Cum se inregistrează în contabilitate încasarea unor rezervări prin intermediul Booking.com (societatea ... (vezi toată discuția)
Se plateste tva la comisionul booking.com? GDCatalin GDCatalin Buna seara, Am si eu urmatoarea situatie. Firma neplatitoare de TVA ce activeata in turism. Mai exact inchiriem locatie prin booking.com Contabilul nostru ... (vezi toată discuția)
Inregistrare in roi ramocyp ramocyp O societate platitoare de TVA lunar -a emis factura cu TVA catre o firma din Ungaria (pentru cazare) - a primit o factura de la Booking.com din Olanda fara ... (vezi toată discuția)