Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Pensie din strainatate - platita din afara UE
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Pensie din strainatate - platita din afara UE

Primesc o pensie din strainatate practic platita din Emiratele Unite.
Ultimele informatii despre impozitarea pensiilor din strainatate sunt din 2022 pe avocatnet.ro. Poate cineva sa adauge detalii despre plafoanele folosite in DU 2023-2024, eventual daca exista un exemplu de calcul si completare a formularului mai ales pentru CASS. Eventual as fi interesat si de o consiliere platita pentru completarea DU 2023-2024 in acest context, pensie din strainatate + investitii bursa si dividente.
Cezaurus, utilizator