avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 285 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Discutii noua lege a pensiilor
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Discutii noua lege a pensiilor

Buna ziua!.Conform noii legi a pensiilor ,articolul 28,litera h,locurile de munca conditii normale din termocentralele productie energie electrica pe baza de carbune devin locuri de munca in conditi speciale.Intrebare: Aceste modificari vor actiona si retroactiv?
Cel mai recent răspuns: Carp Mircea , utilizator 15:29, 25 Aprilie 2024
D-voastra aveti pretentii cam mari.
La acest moment nu se pun in aplicare nici macar hotararil;e judecatoresti definitive pe acest subiect:
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua! m-am pensionat in anul 2020 ,locul de munca , termocentrala ... promarcool promarcool Buna ziua! M-am pensionat in anul 2020 ,locul de munca , termocentrala producere energie electrica pe baza de carbune ,loc de munca in conditii normale de ... (vezi toată discuția)
Îmi puteți spune și mie ......de ce nu poate fi aplicată ... Laurențiu-Gabriel1979 Laurențiu-Gabriel1979 Îmi puteți spune și mie ......De ce nu poate fi aplicată această lege? Vă mulțumesc! Parlamentul României adoptă prezenta lege. Articolul I Legea ... (vezi toată discuția)
probleme juridice legate de pensii herr_chriss37 herr_chriss37 REFERITOARE LA NOUTĂȚILE INTRODUSE PRIN LEGEA NR.197/16.07.2021, PUBLICATĂ ÎN MONITORUL OFICIAL NR. 712/19.07.2021 1. Locurile de muncă încadrate în ... (vezi toată discuția)