Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Bună tuturor și mult respect!Am 55 de ani, handicap ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Bună tuturor și mult respect!Am 55 de ani, handicap grad II ...

Bună tuturor și mult respect!Am 55 de anu,handicap grad II accentuat,permanent(fără revizuire),35 de ani grad de cotizare și vechime în munca,cu mai mult de 2/3 vechime în grad de handicap.Am dreptul sa ma pensionez cu 10 ani mai devreme(55 de ani,în loc de 65).Trebuie sa anunț eu angajatorul sau după ce primesc decizia de pensie?(cererea la Casa de Pensii cu actele necesare,am depus-o pe 19.04.2024.).Mulțumesc!
1. Nu mai deschideti mai multe topicuri legate de aceeasi problema.

2. Daca ati depus dosarul pentru pensie de invaliditate , atunci vedeti raspunsul primit in acest topic
www.avocatnet.ro/forum/discu...
Cornel Vasile, Consilier juridic