avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 897 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua ! Este posibil ca un cetatean strain , NON- ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua ! Este posibil ca un cetatean strain , NON- UE , sa ...

Buna ziua ! Este posibil ca un cetatean strain , NON- UE , sa benefiecieze de tva de 9% la cumpararea a 2 apartamente de la dezvoltator roman, in Romania?

Alte discuții în legătură

Cetatean non-ue -tva redus 9% -cumparare apartament nou?? Ion.Me Ion.Me Buna ziua! Un cetatean strain NON UE, persoana fizica, poate beneficia in Romania de TVA 9% , la achizitionarea a doua apartamente direct de la dezvoltator? ... (vezi toată discuția)
Cumpararea/vanzarea apartamentului cu drept de superficie roriro roriro Buna seara, Eu (cetatean roman) si sotul meu (cetatean strain non-UE, fara acorduri bilaterale asupra cumpararii terenurilor) vrem sa cumparam un ... (vezi toată discuția)
Prima casa 2013 - sotia cetatean roman, sotul cetatean strain Simona B. Simona B. Buna, As dori sa stiu daca eu, cetatean roman, pot accesa programul Prima Casa, avand in vedere ca sotul meu este cetatean strain. Mentionez ca cererea de ... (vezi toată discuția)