Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Inregistrare contract de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Inregistrare contract de munca

Buna seara!
Vreau sa intreb cum sa putea proceda in urmatoarea situatie:
Contractul actual de munca imi expira la finele lunii, 28.02.2010.
Cu data de 01.03.2010 ar trebui sa ma angajez la alta firma. Ce trebuie sa faca noul angajator ca sa imi intre noul contract de munca in vigoare cu 01.03.2010? Cand ar trebui sa inregistreze contractul de munca, tinand cont ca vechiul contract imi expira la 28.02.2010 si care ar fi pasii dupa noua legislatie?
Multumesc.
Sa-l inregistreze pe 28.02.2010 , iar activitatea va incepe de 01.03.2010.
da, dar daca 28.02.2010 cade duminica? Ar trebui inregistrat in vineri 26.02.2010?
Actualul meu contractul expira la 28.02.2010.
Care este modalitatea de inregistrare? Trebuie depus efectiv la ITM?
respectati regulamentul forumului si nu postati consecutiv mesaje identice
CIM trebuie inregistrat cu 1 zi lucrataore inainte de intrarea acestuia in vigoare
In cat timp de la transmiterea electronica a Revisalului trebuie inregistrat contractul de munca la ITM?
20 zile de data inceperii activitatii.