avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 513 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua , daca acum 2 ani am cumpărat o mașină ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua , daca acum 2 ani am cumpărat o mașină de la un ...

Bună ziua , daca acum 2 ani am cumpărat o mașină de la un unchi, care între timp a decedat ,și nu am trecut mașină pe numele meu ,moștenitorii lui nu vor sa dezbata moștenirea, ce alta posibilitate am sa înmatriculez acum mașină pe numele meu?
Mulțumesc.

Alte discuții în legătură

Dacă acum 2 ani am facut un act de vânzare cumpărare prin ... sorinmicu77 sorinmicu77 Dacă acum 2 ani am facut un act de vânzare cumpărare prin care am luat o masina de la un unchi de al meu și nu l-am i registrat la primărie și nici nu am ... (vezi toată discuția)
Cumparare auto de la proprietar decedat valentinBr valentinBr buna ziua, trebuie sa cumpar un auto al carui proprietar in acte e decedat. mostenitoarele sunt 3, mama si 2 fete. care sunt pasii si actele ce-mi trebuiesc ... (vezi toată discuția)
Dezbatere de mostenire Maya44 Maya44 Buna ziua. Unchiul meu de pe mama a decedat si eu m-am ocupat de toate demersurile de înmormântare.Detin si certificatul de deces. El nu a fost niciodată ... (vezi toată discuția)