avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 483 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... O parere varog despre administratori srl ..
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

O parere varog despre administratori srl ..

Buna ziua am un srl de 20 de ani sunt administrator la ceasta societate iar sotia mea ese asociata dupa foarte multe probleme firma a intrat in insolventa reorganizare si nu am putut sa ne tinem de planul de reorganizare iar lichidatorul a cerut falimentul in tot acest timp de vreo 4 ani sau acumulat datori la stat si alte societati firma n
nemaiputand sa se redresese totodata mai avem o societate care a fost infintata acu 6 ani in urma unde tot eu sunt administrator cu mai un asociat iar firma nu a functionat deloc nu a desfasurat nici o activitate nu are datori probleme etc.. intrebarea mea este eu fiind administrator si la celalta firma cu probleme in acest moment pot sa mai fiu administrator la societatea unde nu am probleme ma afecteaza pe mine si noua societate unde vrem sa incepem sa ne desfasuram o acivitate . Asi putea avea atat eu cat si societatea probleme din cauza ca am fost adminstrator la societatea mai sus mentionata datori cu probleme etc.Care ar fi cele mai bune soluti sa pot sami continui activitatea pe firma cea noua..